III Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Krakowie
Informacje
Lokalizacja
Małopolskie
31-016 Kraków
ul. Sławkowska 20
Zobacz na mapie
Dane kontaktowe
Telefon: (12) 422 - 12...
Telefon komórkowy: 603 - 688 - 733
Strona www: http://www.lod.krako...
Profil FB: https://www.facebook...


Ocena: 0
III Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Krakowie jest placówką oświatową, która oferuje słuchaczom możliwość kontynuowania nauki w szkole średniej w każdym wieku. Dzięki wieloletniej tradycji szkoła ma doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do egzaminu maturalnego dla tych, którzy przed laty nie zdali egzaminu lub nigdy do niego nie przystępowali.

Nauka języka angielskiego jest bardzo ważna w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Dzieje się tak dlatego, że znajomość języka obcego często pomaga nam lepiej wykonywać naszą pracę. Również język obcy nowożytny to jeden z przedmiotów maturalnych. Przygotowanie do egzaminu dojrzałości to wieloetapowy proces, który zaczyna się od zdobywania wiedzy, a kończy na nauce i powtarzaniu elementów składowych testu. Pisanie, czytanie i słuchanie wymaga specjalnego podejścia zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Dogodna lokalizacja w centrum Krakowa, doświadczona kadra nauczycielska i przyjazna atmosfera to tylko niektóre z zalet III Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Zadowolonym absolwentom pozostaje tylko podjęcie pracy z wyższym wynagrodzeniem i prestiżem społecznym, a to wszystko może być możliwe dzięki sukcesom na maturze. Matematyka, język polski i języki obce nowożytne to przedmioty ważne nie tylko na obowiązkowych egzaminach maturalnych, ale także w życiu codziennym. Warto też uczyć się ich na własną rękę.

Nauczyciele Prywatnego Liceum dla Dorosłych w Krakowie są po to, aby wspierać uczniów w nauce. Potrafią wyjaśnić niejasne pytania lub przedstawić problemy w sposób uporządkowany i jasny. Postępy w nauce są monitorowane za pomocą testów, quizów i odpowiedzi ustnych, podobnie jak w szkołach dla młodszych uczniów. Treść lekcji jest w zasadzie taka sama jak w normalnej szkole średniej, ale nauczyciele traktują uczniów jak dorosłych. Wszystkie spotkania odbywają się o specjalnych porach. Ułatwia to planowanie zajęć, opiekę nad dziećmi, pracę i życie codzienne.
Wyświetleń: 26377
Komentarze